Bizi Arayın

0412 503 00 05
Randevu Al

KISA SÜRELİ ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ EĞİTİMİ

KISA SÜRELİ ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ EĞİTİMİ
KISA SÜRELİ ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ EĞİTİMİ

KISA SÜRELİ ÇÖZÜM ODAKLI TERAPİ EĞİTİMİ

24 – 25Ekim 2018 tarihlerinde Doç. Dr. Itır Tarı Cömert tarafından
Diyarbakır’ da Kısa Süreli Çözüm Odaklı Terapi Eğitimi verilecektir.
Bilgi ve kayıt için info@soulenity.com adresine mail gönderebilir ya da 0555 1573507 / 0412 503 0005 numaralı telefonları arayabilirsiniz. Önkayıt için tıklayınız.


Eğitimin Tanıtımı
Çözüm odaklı kısa süreli danışma yöntemi, sorunu çözmeye odaklanmaktansa, doğrudan çözüme odaklanır. Danışanın güçlü yönleri üzerine yoğunlaşır. Çözüm, danışanın kendinden kaynak alır ve bu durum danışanın öz güveni üstünde de olumlu bir etki yaratır. Kişinin şu ana kadar hiç denemediği ve yapamadığı durumlar ile değil, geçmişte başardığı durumlar ile ilgilenir. Danışan sorunların daha baş edilebilir olduğu dönemleri hatırlamak konusunda cesaretlendirilir. Var olan sorunu ortadan kaldırmayı amaçlamak yerine olumlu olanları keşfetmeyi ve çoğaltmayı hedefler.

Eğitimin İçeriği

 • Çözüm odaklı yaklaşımın temel prensipleri
 • Sistemik yaklaşım kapsamında çözüm odaklı danışmanlık
 • İlişki kurma, problem dinleme, yeniden çerçeveleme, övgü, istisnaları belirleme, amaç belirleme, mucize sorular, derecelendirme çözüm geliştirme, mesaj yazma, değişimi fark etme
 • Çözüm odaklı danışmanlık yaklaşımı soru örnekleri
 • Kısa süreli yaklaşım uygulamaları
 • Bireysel uygulamalar
 • Küçük grup uygulamaları
 • Aileler ile çözüm odaklı yaklaşım
 • Çocuk, ergen, yetişkin ve ailelerle çözüm odaklı danışmanlık uygulamaları
 • Çözüm odaklı danışmanlıkla ilgili uygulama deneyimlerinin paylaşılması
 • Çözüm odaklı danışmanlıkla ilgili zorlanılan alanlar
 • Vaka analizleri

 

Eğitimci

Doç. Dr. Itır TARI CÖMERT kimdir?
Psikolojik Danışmanlık lisans, yüksek lisans ve doktora eğitimlerini İstanbul Üniversitesinde tamamlamıştır. International Family Therapy Institute’den Aile ve Çift Terapisti unvanını almış, İstanbul Psikodrama Enstitüsü’nden mezun olarak Co- Psikodramatist ve Grup Terapisti olmuştur. Travma ile çalışmak için EMDR eğitimlerini tamamlamıştır. Bilişsel Davranışçı Terapi eğitimlerini tamamlayarak BDT psikoterapisti olmuş, eğitimlerinin bir kısmını ise Amerika Birleşik Devletleri’nde bulunan Beck Institute’de tamamlamıştır. Çeşitli kitapları ve kitap bölümleri olan Cömert, Judith S. Beck’in “Bilişsel Davranışçı Terapi: Temelleri ve Ötesi” isimli kitabını da Türkçe’ye çevirmiştir. Çalışma alanlarından biri spor ve performans psikolojisi olan Cömert, Athletic House Academy ekibinde yer almaktadır. Çeşitli bakanlıklar ve konsolosluklar ile beraber pek çok kuruma proje danışmanlığı, proje yöneticiliği ve proje eğiticiliği yapmış olup Adalet Bakanlığı’nda da Adli Bilirkişilik görevi gerçekleştirmiştir. Uzun yıllar çeşitli sivil toplum kuruluşlarında danışmanlık ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti’nde de bilim kurulu üyeliği yapmıştır. Cömert, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi psikoloji bölümünde öğretim üyesi olarak çalışmakta, Kültür ve Turizm Bakanlığı Sinema Genel Müdürlüğü Değerlendirme ve Sınıflandırma Alt Kurulu’nda asil üye olarak görev yapmakta, çeşitli üniversitelerde dersler vermekte ve kurucusu olduğu Psikoloji Akademisi Psikoterapi, Danışmanlık ve Eğitim merkezinde psikoterapi ve eğitim çalışmalarına devam etmektedir.

Eğitim Ücreti
600 TL / Ön Kayıt Bedeli 250 TL

Eğitim Yeri
Medya mah. Dünya kavşağı HMT21 Plaza B Blok Kat 1 No 3-4 Kayapınar/DİYARBAKIR

Sertifikasyon
Eğitim sonrasında katılımcılara Psikoloji Akademisi, TORUSAD ve Soulenity Psikoterapi onaylı “Uygulayıcı Belgesi” düzenlenecektir.

Katılımcılar
Eğitime yalnız psikoloji, psikiyatri, psikolojik danışmanlık ve rehberlik bölümü mezunları ile son sınıf öğrencileri katılabilir.

Kayıt
Ön kayıt başvuru formunu doldurmak için tıklayınız. Ön kaydınızı gerçekleştirdikten sonra tarafınıza iletilen banka bilgilerine ön kayıt bedelini havale etmeniz durumunda kaydınız kesinleştirilecektir.

Başvuru ve bilgi için
0555 1573507/ 0412 503 0005–info@soulenity.com

İletişime Geç